پارالمپیک 2020 توکیو، جودو؛ کمی فراتر از حدانتظار و طلایی که بالاخره به دست آمد

به گزارش وبلاگ پیشرو، جودوی ایران در پارالمپیک 2020 توکیو کمی فراتر از انتظار ظاهر شد و بالاخره طلسم دستیابی به مدال طلا را شکست.

پارالمپیک 2020 توکیو، جودو؛ کمی فراتر از حدانتظار و طلایی که بالاخره به دست آمد

به گزارش خبرنگار اعزامی وبلاگ پیشرو از توکیو، تیم پاراجودوی کشورمان با ترکیب وحید نوری و محمدرضا خیرالله زاده به ترتیب در اوزان 90- و 100+ در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو شرکت کرد.

براساس آخرین پیش بینی ها و بررسی عملکرد نوری و خیرالله زاده در پیکارهای اخیر و عملکرد جودوی ایران در پارالمپیک های گذشته، کمیته ملی پارالمپیک برای این دو ورزشکار دو مدال نقره پیش بینی کرده بود.

جودوی ایران که پنجمین حضور خود در بازی های پارالمپیک را تجربه می کرد و از چهار حضور قبلی خود به دو مدال نقره و برنز به ترتیب از طریق هانی عساکره (2004) و سعید رحمتی (2008) دست یافته بود، در توکیو بالاخره طلسم را شکست و طلایی شد.

وحید نوری در وزن 90- کیلوگرم پس از استراحت در دور اول رقبایی از برزیل و فرانسه را شکست داد و با فزونی مقابل حریفی از بریتانیا طلایی شد. محمد خیرالله زاده در وزن 100+ کیلوگرم هم پس از استراحت در دور اول با شکست حریفانی از جامائیکا، کره جنوبی و گرجستان صاحب گردن آویز طلا شد. نکته جالب اینکه او برای دستیابی به مدال طلا همه رقبای خود را ایپون کرد.

با این اوصاف جودو در بازی های پارالمپیک 2020 نمره قبولی گرفت و با صد درصد موفقیت کمی فراتر از پیش بینی ها ظاهر شد. بدون شک حفظ موقعیت فعلی و افزایش توانمندی ها در اوزان سبک تر باید در دستور کار مسئولان جودوی فدراسیون نابینایان و کم بینایان قرار بگیرد تا در پارالمپیک 2024 پاریس، این رشته سهم بیشتری در مدال آوری کاروان ایران داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پارالمپیک 2020 توکیو، جودو؛ کمی فراتر از حدانتظار و طلایی که بالاخره به دست آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارالمپیک 2020 توکیو، جودو؛ کمی فراتر از حدانتظار و طلایی که بالاخره به دست آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید