66 هزار دانش آموز در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می نمایند

به گزارش وبلاگ پیشرو، مهدی نامدار ظهر پنجشنبه در مراسم رونمایی از پوستر و افتتاحیه پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی که در دبیرستان نمونه دولتی امام شافعی ناحیه یک سنندج برگزار گردید، با بیان اینکه آموزش و پرورش از مرحله کمیت و آمار خارج شده است، اظهارداشت: چند سالی است که آموزش و پرورش به صورت جدی وارد مرحله کیفیت بخشی برنامه ها شده است.

66 هزار دانش آموز در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می نمایند

وی دوره اول متوسطه را مناسب ترین زمان برای کیفیت بخشی به برنامه های آموزش و پرورش دانست و اضافه نمود: کیفیت بخشی به فعالیت ها، بدون برنامه ریزی امکان پذیر نیست.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان، جشنواره نوجوان خوارزمی و برنامه تعالی مدیریت مدرسه را دو برنامه مهم در راستای کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی در دوره اول متوسطه بیان نمود و ادامه داد: اجرای هرچه بهتر این دو برنامه در مدارس لازم است.

نامدار مهارت آموزی، شناسایی استعدادهای علمی و عملی دانش آموزان، تنوع بخشی به محیط یادگیری، کیفیت بخشی به فرایند یاددهی - یادگیری و ارتقای دانش و نگرش دانش آموزان در زمینه پژوهش و حل خلاقانه مسائل را از اهداف برگزاری این جشنواره بیان نمود.

وی با اشاره به کارنامه درخشان استان در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی، یادآور شد: سال گذشته 63 هزار نفر در مرحله آموزشگاهی این جشنواره شرکت کردند که سال جاری بنا داریم این آمار به 66 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی برسد و پنج هزار نفر به مرحله شهرستانی، 300 نفر به مرحله استانی راه یافته و در نهایت 12 نفر به مرحله کشوری معرفی شوند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه مهمترین بخش اجرای جشنواره نوجوان خوارزمی مدارس است، بیان نمود: فعال کردن مدارس، درگیر کردن دانش آموزان با مسائل پژوهش محور و انجام کار کیفی در این زمینه مورد تاکید است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "66 هزار دانش آموز در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "66 هزار دانش آموز در جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید