سال گذشته 15 هزار گواهینامه ایمنی آسانسور در استان تهران صادر شد

به گزارش وبلاگ پیشرو، تهران (پانا) - به گفته مدیر کل اداره استاندارد استان تهران سال گذشته 15 هزار گواهینامه ایمنی آسانسور در استان تهران صادر شد

سال گذشته 15 هزار گواهینامه ایمنی آسانسور در استان تهران صادر شد

به گزارش مهر، محمودرضا طاهری عصر آدینه در جمع وبلاگ پیشرو درخصوص اینکه آیا آمار دقیقیاز آسانسورهای دولتی در دست است یا خیر و چه تعداد از این آسانسورها دارای گواهینامه استاندارد هستند، گفت: اینکه در بعضی خبرگزاری ها منتشر شد که فقط 15 درصد از آسانسورهای استان تهران دارای گواهینامه هستند به نوعی کم لطفی بوده است.

طاهری اضافه نمود: ما در سال گذشته حدود یک هزار و 300 دستگاه آسانسور که 800 عدد شامل آسانسورهای بیمارستانی و 15 درصد مربوط به دستگاه های دولتی بوده است را مورد بازدید قرار داده ایم و تعدادی که دارای عدم انطباق بحرانی بودند را پلمب و تعدادی که عدم انطباق جزئی داشتند را اعلام کردیم که عدم انطباق را رفع نمایند.

وی گفت: تعدادی که پلمب شده بودند برای اینکه به سمت استانداردسازی بروند به بازسازی آسانسورها مشغول شدند و از یکهزار و 300 دستگاه آسانسور حدود 15 درصد توانستند گواهی استاندارد اخذ نمایند و 260 دستگاه نیز در مرحله بازرسی برای اخذ گواهینامه ایمنی هستند.

مدیر کل اداره استاندارد استان تهران عنوان داشت: برای تمامی آسانسورها به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ شده که مدیر مجموعه مسئولیت استانداردسازی بر عهده آنها است و برای بازرسی نیز 20 شرکت بازرسی مجاز اعلام شده اند و بر همین اساس سال گذشته 15 هزار گواهینامه ایمنی آسانسور در استان تهران صادر شده است.

طاهری با بیان اینکه بازدیدهای ادواری از سال جاری اجباری شده و ساز و کاری تعیین شده که غیر از اماکن خصوصی بازدیدها انجام گردد گفت: وجود گ واهی نامه و یک کد 10 رقمی نشان دهنده استاندارد بودن و ایمن بودن آسانسور است و گواهینامه استاندار باید در معرض دید باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سال گذشته 15 هزار گواهینامه ایمنی آسانسور در استان تهران صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال گذشته 15 هزار گواهینامه ایمنی آسانسور در استان تهران صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید