اخبار سیاسی

ماتیس: دیپلماسی همچنان گزینه ارجح برای بن بست کره شمالی است

وزیر دفاع آمریکا در جریان سفر یک هفته ای به آسیا توقفی در کره جنوبی داشت و گفت واشنگتن به دنبال یک راهکار دیپلماتیک برای بحران هسته ای کره شمالی است و آن را یک روش ارجح به مابقی گزینه ها می داند.

2 بهمن 1398

نحوه فسخ قرارداد با ویلموتس و اصلی ترین مانع بازگشت برانکو

به گزارش خبرنگاران، سرمربی بلژیکی تیم ملی که تنها کمی بیشتر از شش ماه از جلوسش بر نیمکت این تیم می گذرد با چالش های مهمی در فوتبال ایران روبرو شده تا جایی که حالا اقبال سابق را در این فوتبال ندارد.

21 دی 1398

6 هزار کهنه سرباز آمریکایی در سال خودکشی می نمایند!

خودکشی سالانه سرنوشت بیش از 6 هزار کهنه سرباز آمریکایی را رقم می زند، اما دستگاه های ذی ربط آمریکا علی رغم بودجه های هنگفتی که برای حل این موضوع دریافت می نمایند تا کنون پیروز به حل این مشکل نشده اند.

14 دی 1398

نواز شریف چند روز از عمر خود را در زندان سپری نموده است؟

نخست وزیر سابق پاکستان که به 80 سالگی نزدیک شده است بارها زندانی شدن و آزادی از زندان را تجربه نموده است.

14 دی 1398

النهضه رئیس خود را نامزد پست ریاست مجلس تونس کرد

مجلس شورای جنبش النهضه تونس بیان کرد، رئیس این جنبش را به عنوان رئیس مجلس کشور نامزد نموده و همچنان به انتخاب نخست وزیر از داخل جنبش پایبند است.

11 دی 1398

پرداخت حق پخش تلویزیونی فوتبال را از ورشکستگی نجات خواهد داد!

خبرنگاران - گروه ورزشی: فوتبال امروزه فراتر از یک بازی، فراتر از یک سرگرمی و حتی فراتر از یک ورزش است. صنعتی به نام فوتبال امروزه هزاران - بلکه میلیون ها - نفر را در سرتاسر کره خاکی درگیر خود نموده است. میلیاردها دلار گردش اقتصادی و دنیایی مملو از اخبار،...

8 دی 1398

سنای افغانستان: سفیر آمریکا در امور کمیسیون انتخابات مداخله می نماید

شماری از اعضای مجلس سنای افغانستان با انتقاد از بازدیدهای مداوم سفیر آمریکا از کمیسیون انتخابات این کشور گفتند که سفیر آمریکا برای کمیسیون دستور کار مشخص نموده و در امور انتخاباتی افغانستان مداخله می نماید.

2 دی 1398

هواداران حریری باز هم خیابان ها را بستند

12 ساعت از باز شدن مسیرها نگذشته بود که فضای مناطق مختلف لبنان باز هم تغییر کرد زیرا حامیان سعد حریری به خیابان ها بازگشتند. این در حالی است که سعد حریری از حامیانش خواست تحت آنچه آن را اقدامات تحریک آمیز خواند به خیابان ها نروند.

28 آذر 1398

کاهش رشد قیمت مسکن در شهر تهران

خبرنگاران: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در ماه مهر بوسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 2 میلیون و 127 هزا ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب...

25 آذر 1398

رسیدن کسری بودجه آمریکا به مرز 1 تریلیون دلار

بر اساس گزارشی که روز آدینه منتشر شده است، کسری بودجه آمریکا در سال اقتصادی اخیر به مرز 1 تریلیون دلار نزدیک شده است.

21 آذر 1398

پنتاگون در حال تدوین طرحی برای محافظت از نفت در سوریه است

سناتور جمهوری خواه آمریکا پنجشنبه از تدوین طرحی در پنتاگون با هدف ادعایی محافظت از نفت در سوریه خبر داده است.

19 آذر 1398

احتمال استرداد آسانژ به آمریکا قوت گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، یک قاضی دادگاه در لندن امروز سه شنبه درخواست جولیان آسانژ به منظور به تعویق افتادن پرونده استرداد وی به آمریکا را رد نموده است.

16 آذر 1398

راشد الغنوشی: بحرین دست از دخالت در امور دیگران بردارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، راشد الغنوشی رئیس جزب النهضه تونس به اظهارات مداخله جویانه اخیر خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین واکنش نشان داد.

14 آذر 1398

ایالت ساراواک در یک نگاه

ایالت ساراواک که یکی از بزرگترین ایالت های مالزی است، با تعداد زیادی از جاذبه های متنوع و هیجان انگیز یکی از مقاصد مهم گردشگری در مالزی محسوب می گردد.

12 آذر 1398

تمایل ریاض برای استعفای دولت الحریری؛ تبعات استعفای حزب جعجع چیست؟

محافل سیاسی می گویند سمیر جعجع رئیس حزب القوات اللبنانیه به عنوان نزدیک ترین فرد در لبنان به عربستان سعودی بر اساس تمایل ریاض رفتار و استعفای حزب خود را اعلام نموده است زیرا ریاض خواستار استعفای دولت سعد الحریری است.

12 آذر 1398

سودای ترامپ برای بازگشت به سوریه

ترامپ با خارج کردن نیروهایش از شمال سوریه، خاورمیانه را دو دستی تقدیم روسیه کرد. این انتقادی است که این روزها به هر سایت تحلیلی امریکایی سر بزنید، می بینید. انتشار این تحلیل ها بویژه در شرایطی که امریکا برای انتخابات 2020 آماده می شود، برای ترامپ خوب نیست....

8 آذر 1398

کره جنوبی؛ اعتراض به وزیر دادگستری به اتهام پارتی بازی برای دخترش

وزارت دادگستری از طرف رئیس جمهور ماموریت رسیدگی و اصلاحات اساسی در وزارت دادگستری را داشته و دادستان های همان سازمان وزیر را تهدیدی برای قدرت خود می دانند.

3 آذر 1398

امیر حاتمی: فناوری نانو عقبه راهبردی صنعت دفاعی است

وزیر دفاع گفت: بر این باوریم که شرکت های دانش بنیان و فناوری های نانو به عنوان عقبه راهبردی صنعت دفاعی نقش ویژه ای در ارتقاء قدرت بازدارندگی دارد.

1 آذر 1398

فارس من، 2 پلان از یک کلاس؛ دانشجویی که بابت سهمیه پدر شهیدش خجالت می کشد و فرزندی که به والدین هیات علمی افتخار می نماید

استاد دانشگاه می گوید: دیده ام که در کلاس، فرزند شهید با خجالت حاضر می گردد و خودش را پنهان می نماید اما فرزند هیأت علمی با افتخار می گوید که والدینش در این دانشگاه هیأت علمی هستند.

30 آبان 1398

اولین پرواز بین المللی فرودگاه بجنورد به مقصد نجف انجام می گردد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی از برقراری اولین پرواز بین المللی فرودگاه بجنورد اطلاع داد.

30 آبان 1398
تعداد: (110)